GolfCzech.cz | Zajímavá místa | Královéhradecký kraj | ZOO Dvůr Králové + Safari

ZOO Dvůr Králové + Safari

ZOO Dvůr Králové + Safari

Dvůr Králové nad Labem
544 01

Tel.: +420 499 329 515
Fax: +420 499 320 564
E-mail: zoo.dk@zoodk.cz
Web: www.zoodk.cz

ZOO nabízí klasickou zahradu se všemi pavilony a s více než 2.400 zvířaty ve výbězích po celou otevírací dobu, velké letní výběhy osazené africkými kopytníky a ptáky a Africké safari, kde návštěvníci projíždějí mezi volně vypuštěnými kopytníky a ptáky specielně upravenými safaribusy (včetně dvouposchoďových) – o zvířatech je informují vyškolení řidiči. Projížďka denním safari trvá 15-20 minut a je zahrnuta v ceně vstupného.

Dopravu k nástupišti safari kolem letních výběhů zajišťují vláčky. V provozu je nejen restaurace „U lemura", ale i letní restaurace „U plameňáků", „U tygrů" a „U nosorožců" a ostatní stánky po celém areálu zahrady. Nejvýznamnějšími expozicemi jsou tropické pavilony Ptačí svět, Vodní světy, galerie „Pravěk očima Zdeňka Buriana“, Ostrov lemurů kata, velká průchozí ptačí voliéra, pavilony a výběhy šelem, primátů, slonů, hrošíků a nočních zvířat.

Všechny expozice a služby jsou přístupné bezbariérově (včetně nástupu do Safaribusu) s výjimkou Galerie, která je umístěna v 1.patře letohrádku ZOO. Do ZOO můžete přijít i se psem, který musí být ovladatelný a po celou dobu na vodítku – psi mají vstup do všech expozic i restaurace s výjimkou průchozí ptačí voliéry a pavilonu Ptačí svět, kde by setkání psa a ptáka bez jakékoli bariéry mohlo vyvolat problém. V areálu jsou rozmístěna pítka pro návštěvníky vybavená i miskami pro napití psů.

Celý areál ZOO (téměř 60 hektarů přístupných návštěvníkům) nabízí program na celodenní pobyt. Užitné předměty s tématikou zvířat nabízí Zooshop Serengeti, Galerie v letohrádku ZOO a stánek u šelem. Ubytování poskytuje hotel Safari. Po celém areálu zahrady jsou bezplatně k dispozici moderní toalety včetně bezbariérových.

Ve vstupném je zahrnuta projížďka safaribusem, která může být i opakovaná.

Otevřeno: 9 - 18 hod.

ZOO Dvůr Králové + Safari

GPS: 50°26'4.13"N; 15°48'5.73"E
Mapa: mapy.google.cz


Hodnocení:

Hodnocení serveru: HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0/5
Hodnocení hostů:
HvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdičkaHvězdička 0,0/5

Hřiště v okolí

Fotografie

*) Chtěli byste své údaje upravit? Prosíme, kontaktujte GolfCzech.cz, pomůžete tak svým návštěvníkům.

Komentáře

Žádný komentář není dosud k dispozici, můžete být první, kdo tak učiní.

Přidat komentář